Založ si blog

Tak sa pýtam. .. .

Môj prvý blog…. Nikdy som si nemyslel, že ma niečo, alebo niekto, dokáže vyprovokovať k tomu, aby som takto verejne písal o tom, čo si myslím. Nevyprovokovali ma ani komunisti,  ani vépéenkári, Mečiar, Kováč….ani žiadna garnitúra nasledujúca po nich a končiaca Ficom. Vždy som si myslel, že nemá zmysel miešať sa do remesla niekomu, kto sa do toho lepšie vyzná, má na to lepšie predpoklady a vždy stojí na strane práva a utláčaných…áno,  hovorím o novinároch, o takzvanej siedmej veľmoci, o tých spravodlivých, investigatívnych a nepodplatiteľných hrdinov. Tak som si to myslel, no žiaľ, prinútili ma ozvať sa. Viem, že ako hovorí arabské príslovie….psí hlas do neba nejde….ale možno si aj toto moje vyjadrenie niekto prečíta a už aj to, ak s ním bude súhlasiť aspoň jeden človek, bude môj úspech.

Tak teda….vy nepodplatiteľní, investigatívni hrdinovia, chcem sa pýtať. Pýtať sa takto, pretože inak to nejde. Mailovú adresu na nejakého konkrétneho novinára nikde nezoženiete (teda aspoň ja, neviem, či som tak počítačovo nezdatný) v redakcii internetových médií čo majú patent na rozum (konkrétne Topky, Čas, Aktuality, Sme) odpovedia len na to, na čo chcú a zapojiť sa do diskusií pod článkami v týchto médiách je pre normálneho človeka takmer nemožné. Prečo nemožné, to vie asi každý, kto sa o to pokúsil. Ak nemáte účet na AZet-e alebo FCB, tak nepochodíte…a preto, aby som sa mohol dostať medzi to kvantum šialencov čo tam píšu mi zakladanie účtu na takých pochybných weboch plných pubertiakov a úchylov ako je Azet ozaj nestojí. FCB považujem za plytvanie časom a odvádzanie ľudí od reality…takže tiež ďakujem.

Konkrétne…..chcem sa opýtať pána investigatívneho novinára Ivana Megu, chcem sa opýtať redakcie (možno priamo šéfredaktora) investigatívneho časopisu Plus sedem dní….a tiež aj ostatných mozgy vymývajúcich webov (aby nedošlo k omylu…Aktuality, Topky, Čas, Sme) prečo sa nepýtajú nevyšetrujú, nezisťujú a ani slovkom sa nezmienia o jednej, myslím dosť závažnej veci. Tesne …na druhý deň po objavení vraždy novinára Kuciaka a jeho partnerky investigatívny novinár Ivan Mego so slzami v očiach vo všetkých správach a potom aj diskusii na TA3 oznamoval ako on posunul Kuciakovi takmer vypracovaný článok (informáciu) o talianskej mafii, ktorú mal pripravenú na uverejnenie, len mu ju v investigatívnom časopise Plus sedem dní „zhora stopli“ Áno…presne tak to povedal….zhora stopli. Zhora stopli a následne s ním zrušili spoluprácu. Páni novinári….to si nikto z vás nevšimol? Čo to preložené do jazyka normálnych ľudí znamená „zhora stopli“ ? Mne keď zhora stopnú prémie, tak viem prečo….dostanem k tomu aj nejaké vyjadrenie, keď so mnou zamestnávateľ zruší spoluprácu (po našom dostanem výpoveď) tak viem prečo….vám pán investigatívny novinár Ivan Mego to nikto nepovedal? Ak nie, tak prečo ste sa na to neopýtal, ak áno, tak prečo ste priamo na tej téátrojke nevysvetlil, čo sa skrýva za tým tajomným „zhora stopli“ ? Páni novinári z ostatných ….nechcem sa opakovať, ale musím….mozgy vymývajúcich médií….vy ste si to tiež nevšimli? Určite všimli…vy si všimnete iné oveľa menej podstatné veci, len reagovať na to nechcete, alebo čo je ešte horšie, asi nemôžete. Asi by vám to tiež „zhora stopli“ a následne s vami zrušili spoluprácu.  Kto je ten hore, čo má takú moc, aby zastavil, alebo patrične usmernil tú nepodplatiteľnú a nezávislú siedmu veľmoc?

Odpovedi sa asi ťažko dočkám…aspoň nie od vás, hrdinovia. Skúsim si preto odpovedať sám. Čo zabránilo Pluske vydať ten článok, ktorým….a to s vylúčením všetkých konšpirácií…mohli zachrániť život chudákovi Kuciakovi? Napadajú mi dve veci…..buď strach alebo peniaze. Buď sa báli niekoho kto je tam hore….čo však investigatívni novinári strach nemávajú, alebo finančná motivácia bola oveľa silnejšia. Ak sa báli….koho sa báli? Smeru ťažko….o tom písali často a bez zábran, takže táto možnosť padá. Koho iného? Napadajú ma veci, o ktorých sa bojím aj rozmýšlať. Kto môže mať takú silu, že dokáže ovládať aj nebojácnych hrdinov? Sú za tým peniaze? Kto ich má toľko, že vami s nimi pohne, že dokážete použiť najhrubšiu cenzúru a ešte k tomu vykopnúť toho čo to napísal…..a samozrejme aj zalepiť mu nimi ústa aby o tom nehovoril? Ak sú za tým peniaze, tak sa nehnevajte, ale potom si to pomenovanie, ktoré na vás použil Fico, plne zaslúžite.

Napadá ma ešte jedna vec…..kombinácia oboch predchádzajúcich možností….moc a strach spolu s peniazmi….ale to už zachádzam do konšpirácií, ktoré použil premiér a za ktoré ste ho zosmiešnili pred celým svetom.

Psí hlas do neba nejde….ale snáď sa dočkám z vašej strany nejakej odpovede. Pán Mego….skúste…

Dávno som sa tak nezasmial.

12.04.2018

V dnešnej uponáhľanej dobe a ťažkej politickej situácii, keď človek už takmer nestíha sledovať nové a nové objavené (alebo lepšie povedané vyrobené) a nafúknuté kauzy, málokedy sa nájde viac »

O rieke, kohútoch a sedemnástich poslancoch.

15.03.2018

Hovorí sa, že dva krát do tej istej rieky nevstúpiš, ale i napriek tomu sa to podarilo opozícii. Zopakovala sa im situácia akú zažili tesne po voľbách, keď už zapíjali volebné víťazstvo, viac »

Jaroslav Rezník, RTVS,

RTVS bude v roku 2019 vysielať viac spravodajstva, ale menej športu či zábavy

12.12.2018 15:34

Zámerom je postupne sa priblížiť k 24-hodinovému vysielaniu na oboch okruhoch RTVS.

šajgal

VIDEO: Ako sa dokázal Šajgal tri roky skrývať pred políciou?

12.12.2018 15:27

Igor Šajgal, ktorý je zapletený do vydierania a objednania lúpežného prepadnutia, pri ktorom zomrel človek, sa dokázal tri roky skrývať. Ako sa mu to podarilo?

dohoda, zmluva, súhlas

Europoslanci schválili obchodnú dohodu s Japonskom, zmiznú takmer všetky clá

12.12.2018 15:20

Európsky parlament schválil obchodnú dohodu s Japonskom, ktorá je najrozsiahlejšou zmluvou o voľnom obchode, akú kedy únia uzavrela.

remišová

Podľa Remišovej školstvo potvrdilo, že prídeme o 100 mil. eur z eurofondov

12.12.2018 14:14

Podľa poslankyne OĽaNO sa Lubyová pri problémoch s eurofondami vyhovára na exministra Draxlera.

nonez

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3
Celková čítanosť: 4702x
Priemerná čítanosť článkov: 1567x

Autor blogu

Kategórie